למידע והזמנות חייגו:
1700-55-44-22


ספוטים

ספוטים עצמאיים או על פסי צבירה: מה ההבדל?

ספוטים הם  שם שני לנורות LED עגולות. צורה זו מאפיינת גם את גוף הנורה וגם את הנורה עצמה. על אף גודלם הקטן, הם יכולים להחליף מנורה גדולה מרכזית בשל עוצמת האור, אך אל תטעו, היות ומדובר ב- LED ולא במנורה רגילה, החשמל שתחסכו לא יסולא בפז. בל נשכח גם שחלק נכבד מהאנרגיה שמיוצרת על ידי המנורה תנותב לאור נטו ולא לחום, כמו שקורה בעת השימוש בנורות הלוגן.

דוגמא לשילוב ספוטים:
שילוב תאורת ספוטים על קיר

ספוטים עצמאיים או על פסי צבירה – הבדלים מהותיים

בספוט שנמצא מתחת לפס צבירה, הפס הוא שמוליך חשמל למעגל החשמלי שנמצא בנורה, ואילו לספוט שאינו מחובר לפס צבירה, יש נד תאורה אופקי, כאשר החיבור לחשמל נמצא בתקרה. כאמור, שני הספוטים פועלים להשגת אותה המטרה והיא - הפקת אור. אך הספוט שמחובר לפס צבירה משול למכשיר חשמלי שצורך חשמל מכבל מאריך, במקום ישירות מהשקע.

ומה המשמעות? המשמעות היא שמרחק תעבורת החשמל גדול יותר, כלומר, ההתנגדות גדולה יותר, מה שמצביע על עלייה (מזערית מאד אמנם) בהספק, כאשר משתמשים בפס צבירה. מה ניתן ללמוד מכך? שמומלץ לחבר ספוטים ישירות לתקרה, אך במצבים בהם תבקשו תאורה למדף במקלחת או לצדי החדר, לא יהיה מנוס משימוש בפס צבירה מאריך. 

עיצובים שונים של ספוטים

ניתן למצוא ספוטים עם מסגרת עבה מפלסטיק ומאלומיניום או לחלופין, כאלו ולהם מסגרת פחות בולטת. כמובן שעיקר הדגש הוא על הנורה עצמה. אנו בחברת "אורבן" ממליצים לבחור את מסגרת הספוט בהתאם לחלל. בחדרים גדולים מומלץ לבחור במסגרת עם צבעים חזקים ליצירת נוכחות, בעוד שבחדרים קטנים מומלץ לבחור במסגרת בעלת צבע עמום יחסית, שכן אם המסגרת יותר מדי בולטת, הספוט שנמצא בתוכה עלול "לגנוב" את ההצגה (וזאת בהנחה שאתם מעוניינים בעיצוב מינימלי של החלל הקטן).

שימוש בספוטים בתאורה מרכזית – מתי מומלץ?

ההמלצה של צוות המומחים שלנו היא להשתמש בספוט כגוף תאורה מרכזי המחובר ישירות לתקרה, במיוחד כאשר מבנה החדר מעגלי, על המאפיינים האדריכליים והרהיטים הנמצאים בו. בכל מקרה אחר, הספוט יהיה טוב בעיקר כתאורת צד. כמובן שניתן לשלב כתאורה מרכזית מספר ספוטים כאשר כל אחד משמש להאיר חלק אחר של החלל וכך לזכות לפתרון חכם ויעיל.

אורבן תאורה – מגוון פתרונות תאורה מתקדמים

בחברת אורבן תאורה מתמחים בייצור ושיווק תאורת לד חכמה מכל סוג: החל מהספוט הבודד ועד לפאנלים שלמים של LED. על מנת להתאים ספוטים לחלל שלכם, מומלץ להתייעץ עם מומחי החברה ולזכות לעיצוב אקסקלוסיבי במיוחד של התאורה.

גופי התאורה מטעם אורבן מיוצרים כולם בישראל. באפשרותכם להתרשם כבר עכשיו ממבחר ספוטים אטרקטיביים על ידי לחיצה כאן.

למידע נוסף, צרו אתנו קשר עוד היום במספר 054-4664982 ונשמח לספק לכם מענה. כמו כן, אתם מוזמנים לגלוש גם לעמוד הפייסבוק שלנו, נשמח לשמוע מכם!

האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים